Názory

TOP 5 momentov 25. kola Premier League

Núñez ukázal sebavedomie, Arsenal šlape a Hojlund láme rekordy. Aké futbalové momenty zaujali divákov Premier League tentoraz?

TOP 5 momentov 25. kola Premier League
Jáchym Pivovar Jáchym Pivovar 19. februára 2024, 13:30 Futbal

1. Sebavedomý muž

„That is a confident man!” Darwin Núñez nestráca sebavedomie. A to aj napriek nespočetným chybám, ktoré v tejto sezóne urobil. Niektorí diváci na Brentford Community Stadium možno očakávali ďalšiu, keď sa Uruguajčan rozhodol prelobovať 195 centimetrov vysokého Marka Flekkena v samostatnom úniku. Odvážne zakončenie však prinieslo ovocie, lopta krásne zapadla do siete a Darwin úvodným gólom odštartoval ďalšiu víťaznú jazdu The Reds. Budú len dúfať, že striedanie ich ofenzívneho esa cez polčasovú prestávku bolo čisto preventívne a Núñez im nebude chýbať v ďalších zápasoch.

2. Mrhač Haaland?

Kto naopak tentokrát premrhal šance, ktoré mal ako na podnose, bol Erling Haaland. Najlepší strelec súťaže zaznamenal proti Chelsea deväť striel, ale iba dve z nich boli na bránu. Viac pokusov bez streleného gólu si Nór v Premier League ešte nikdy nepripísal. Navyše to neboli malé šance, Haaland nestrelil ani jeden z takmer dvoch očakávaných gólov. Manchester City tak prvýkrát v roku prehrali a nórskej superstar nebolo po zápase vôbec do spevu…

3. Suverénny Arsenal

To aktuálne druhý Arsenal si svoju stopercentnú ligovou bilanciu stále drží aj v novom roku. A navyše, jeho výkony v záverečných kolách boli takmer bezchybné. Opäť to dokázal v Burnley, kde perfektne fungovala aj symbióza Martina Odegaarda a Bukaya Saku. Dvaja najproduktívnejší hráči Gunners v tejto aj minulej sezóne sú v skvelej forme. A pokiaľ to šlape im, môžu Artetovci smelo premýšľať o titule.

4. Rýchlik Neto

Krídelník, ktorý je možno trochu pod radarom kvôli častým zraneniam. Ale keď je Pedro Neto fit, jeho kvality sú neprehliadnuteľné. Portugalčan bol nedávno na ihrisku Chelsea jednou z kľúčových postav Wolves pri skalpe Tottenhamu. Po vydarenom brejku totiž prihral Joaovi Gomesovi na víťazný gól. A zaznamenal svoju deviatu ligovú asistenciu v sezóne.

5. Rekordman Hojlund

Najmladší hráč, ktorý skóroval v šiestich po sebe idúcich zápasoch Premier League. To je 21-ročný Rasmus Hojlund. Kto by to bol ešte pred nedávnom povedal, veď mladý útočník len cez Vianoce prelomil štrnásť zápasov trvajúcu šnúru bez streleného ligového gólu. Teraz to naopak vyzerá, že dánskemu strelcovi stačí len vystreliť a môže sa ísť hneď radovať. Proti Lutonu zaznamenal Hojlund svoj prvý dvojgólový zápas v najvyššej anglickej súťaži. A prekonal niekoľko ďalších rekordov, keď strelil najrýchlejší gól (po 36 sekundách) a najrýchlejší náskok 2-0 (v 7. minúte) pre Manchester United v zápase Premier League vonku.

Autor: Jáchym Pivovar 19. februára 2024, 13:30 Futbal