koláž futbalistov

Hraj Fantasy Premier League

Fantasy Premier League je virtuálna hra, avšak založená na skutočnom dianí v anglickej najvyššej futbalovej lige. Fantasy liga sa odohráva na stránkach Premier League, kde si v sekcii Fantasy môžete bezplatne zriadiť účet a stať sa manažérom vlastného klubu Premier League.

Pre najúspešnejších hráčov celosvetovej súťaže pripravili Premier League a jej partneri hodnotné ceny, vrátane lístkov na najsledovanejšiu futbalovú ligu sveta. Prečítajte si dôležité tipy do začiatku.

Pridať sa do Fantasy Premier League Pravidlá Fantasy Premier League
 
lopta

Pravidlá virtuálnej ligy

Zmyslom hry je získať od svojich zverencov čo najviac bodov, ktoré sa rozdávajú podľa toho, ako sa futbalistom a ich tímom darí v skutočných zápasoch Premier League, či strelia gól, pripíšu si asistenciu, udržia čisté konto alebo dostanú žltú kartu. Body sa pripočítavajú a odpočítavajú. Ako manažér vyberáte kapitána a jeho zástupcu. Kapitánovo skóre sa v každom kole zdvojnásobí. Pokiaľ však dotyčný hráč do zápasu nenastúpi, dvojnásobok bodov sa pripočíta jeho asistentovi. Pokiaľ sa na ihrisku, aj keď len na minútu, neobjaví ani jeden, máte s bonusom smolu.

Máte k dispozícii virtuálny rozpočet 100 miliónov libier, ktorý nesmiete prekročiť. Vaša zostava pozostáva z 15 futbalistov – 2 brankárov, 5 obrancov, 5 záložníkov a 3 útočníkov. Z jedného klubu Premier League môžete v jednej chvíli vlastniť maximálne 3 hráčov.

Ceny futbalistov sú počas sezóny pohyblivé. Sú nastavené podľa kvality daného hráča, jeho výkonov v sezóne a podľa záujmu alebo nezáujmu hrajúcich manažérov. Najdrahším hráčom je v súčasnosti najproduktívnejší hráč ročníka Mohamed Salah z Liverpoolu. Musíte vedieť šetriť – na zostavu čisto z hráčov Manchestru City, Leverpoolu, Chelsea a Tottenhamu vám nezostanú peniaze.

Z 15 hráčov mužstva pred každým kolom Premier League vyberáte základnú zostavu tvorenú z 11 futbalistov. Zvyšná štvorica je pripravená na lavičke. Základná zostava musí mať jedného brankára, aspoň troch obrancov, troch záložníkov a jedného útočníka. Rozostavenie je len na vás. Do úvahy pripadajú varianty 3-4-3, 3-5-2, 4-3-3, 4-4-2, 4-5-1, 5-2-3, 5-3-2 a 5-4-1.