Názory

TOP 5 momentov 32. kola Premier League

Mainoo krásnou trefou šokoval Liverpool, Ward-Prowse to napálil priamo z rohu a Morris priblížil Luton k záchrane. Čo prinieslo tridsiate druhé kolo Premier League?

TOP 5 momentov 32. kola Premier League
Jáchym Pivovar Jáchym Pivovar 8. apríla 2024, 15:00 Futbal

1. Klenot Mainoo

V ostro sledovanom šlágri medzi Manchesterom United a Liverpoolom sme boli svedkami hneď niekoľkých skvelých futbalových momentov. Osobne ma najviac zaujalo to, čo v 67. minúte predviedol osemnásťročný odchovanec domácich Kobbie Mainoo.

Talentovaný záložník sa na Old Trafford trafil vôbec prvýkrát. Nádherný gól proti úhlavnému rivalovi však oslavoval, ako keby podobné góly strieľal každý týždeň. Technická rana, ktorá mnohým fanúšikom pripomenula pamätný zásah dnes už dávno vyhasnutej hviezdičky „Červených diablov” Federica Macheda, aj tak nakoniec nebola víťazná. Mainoo však opäť ukázal, aký klenot v ňom Man United a tiež anglická reprezentácia má.

2. De Bruyne tak, ako ho poznáme

Ešte pôsobivejšie to cez víkend zakrútil Kevin De Bruyne. Belgický kúzelník svojim pokusom do šibenice nedal brankárovi šancu. V zápase s Crystal Palace navyše pridal aj asistenciu a ešte ďalšiu trefu. Celkovo už svoju 100. v drese Man City.

„Mojim jediným cieľom bolo zaznamenať 100 gólov pred Philom (Fodenem) a Erlingom (Haaland),” smial sa po zápase spokojný Belgičan. Jubilejnú métu v tejto sezóne dosiahol aj napriek zdĺhavému zraneniu stehna, ktoré ho v prvej polovici tohto ročníka brzdilo. Už nejakú dobu je ale ofenzívne eso „Cityzens" späť v plnej kondícii a Pep Guardiola sa na neho v cieľovej rovinke pretekov o titul môže spoľahnúť.

3. Majster štandardiek

K dorovnaniu ligového rekordu Davida Beckhama v počte strelených gólov z priamych kopov mu ešte jeden chýba. Škoda, že sa nepočítajú rohy. James Ward-Prowse totiž cez víkend ukázal, že nebezpečný dokáže byť z akejkoľvek štandardnej situácie.

„Vietor dnes pomohol” priznal skromne anglický záložník. Pravdou ale je, že Ward-Prowse si svoj „olympijský gól” rozhodne zaslúžil. Málokto dokáže podobné situácie zahrať tak ako dlhoročný služobník Southamptonu a West Ham z toho v tejto sezóne nesmierne ťaží.

4. Fatálna chyba Muriča

Trinásť ligových zápasov. Tak dlho trvala šnúra družiny Seana Dycha bez víťazstva. Manažérovi s povestným chraplákom sa ju podarilo ukončiť až proti svojmu bývalému klubu. Výrazne tomu pomohla staronová jednotka Burnley Arijanet Murič, ktorý si v Premier League pripísal svoj prvý veľký škralúp.

Kosovský brankár chcel pokojne rozohrať. Na svoju chvíľu však číhal Dominic Calvert-Lewin a odkop nerozhodného brankára zblokoval priamo do siete. Podobný gól už raz útočník Evertonu strelil – konkrétne pred štyrmi rokmi, kedy nachytal bývalú jednotku Man United Davida de Geu. Chyba v záchranárskom súboji Muriča však určite mrzí o to viac, že môže mať pre Burnley úplne fatálne následky.

5. Hrdina Morris

Nováčik Luton sa naopak opäť vzchopil a pripísal si svoj šiesty ligový triumf v sezóne. Postaral sa o to kapitán Carlton Morris, ktorý gólom v 90. minúte heroicky rozhodol. Nebolo tak divu, že po záverečnom hvizde najlepší strelec domácich uronil aj slzu.

Luton zároveň Bournemouthu aspoň čiastočne oplatil nedávny comeback, ktorí si hráči „Hatters” musia vyčítať doteraz. Pokiaľ sa však sympatickému nováčikovi podarí zachrániť, môže na marcovú stratu trojgólového vedenia na Vitality Stadium pokojne zabudnúť. Od nezostupových pozícií zverencov Roba Edwardsa momentálne delí jediný bod. V zvyšných šiestich zápasoch určite urobia všetko preto, aby sa zachránili.

Autor: Jáchym Pivovar 8. apríla 2024, 15:00 Futbal