Názory

Končíš, Conchito! Bouzková čoskoro ukončila spoluprácu so španielskou legendou

Pozoruhodné spojenie českej tenistky Marie Bouzkovej so španielskou koučkou Conchitou Martínez nevydržalo príliš dlho. Začali spolu trénovať v decembri. Teraz vo štvrtok odletela 39. žena rebríčka WTA na turnaj do Bogoty bez Martínez. Rozchod potvrdila v rozhovore pre stanicu CANAL+ Sport v Miami.

Končíš, Conchito! Bouzková ukončila spoluprácu s legendou
Karel Knap Karel Knap 29. marca 2024, 15:00 Tenis

Martínez sama získala grandslamový titul pred tridsiatimi rokmi vo Wimbledone, kde vo finále zdolala Martinu Navrátilovú. Potom k triumfom na londýnskej tráve a na Turnaji majsteriek pomohla krajanca Garbíne Muguruze. Bývalá nehrajúca kapitánka španielskeho fedcupového aj daviscupového tímu sa v roku 2021 stala trénerkou roka na WTA Tour.

Bouzkovú chcela doviesť do Top 20. Žiadala po nej agresívnejšie poňatie. Pochvaľovala si, že dvadsaťpäťročná Češka plynule hovorí španielsky a že sa stále chce zlepšovať a rozvíjať. Obe sa zhodli, že sú puntičkárky.

„V prípravnom období pred sezónou všetko klapalo,“ povedala Bouzková tento týždeň pre CANAL+ Sport. Lenže postupne sa v pôvodne nádejne vyzerajúcom vzťahu objavovali trhliny. Tá najhlavnejšia?

„Pri cestovaní po turnajoch sme mali iné názory a prístupy k zápasom a konkrétnym situáciám, čo pre mňa bolo rozhodujúce,“ vysvetľuje Bouzková.

Namiesto dobývania elitnej dvadsiatky v úvode roka tápala, o čom svedčí nelichotivá bilancia 5:8. Športovkyňa všeobecne považovaná za milú a ústretovú osobu nejakú dobu vyčkávala na zlepšenie situácie, avšak nedávno si ujasnila: „Nechcem pokračovať.“

S päťdesiatjedenročnou kapacitou sa rozžehnala a na nasledujúcej štaci – podnik WTA 250 v Bogote – sa vypravila bez nej. V tíme zostáva a na pozícii hlavného kouča v tridsaťštyri povýšil Mike Urbanija, Slovinec a bývalý príslušník Top 500 v poradí ATP Tour.

"Mala som ho ako člena tímu už na sústredení, teraz so mnou bude jazdiť po turnajoch," vyhlásila Bouzková, ktorá aj naďalej zamestnáva aj skúseného kondičného špecialistu Davida Vydru. Po amerických podnikoch v Indian Wells a Miami pôvodne plánovala účasť na „päťistovke“ v Charlestone, ale nakoniec sa vydala na súboj do kolumbijskej Bogoty, ktorá leží vo výške 2600 metrov nad morom.

„Som zvedavá, ako sa mi v takých podmienkach bude hrať,“ premietala. „A tiež to pre mňa môže byť taká vysokohorská príprava do ďalšej fázy sezóny.“

Autor: Karel Knap 29. marca 2024, 15:00 Tenis