Názory

CANAL+ získal televízne práva na turnaje ženského tenisového okruhu WTA v Českej republike a na Slovensku

CANAL+ Group a Ženská tenisová asociácia (WTA) s potešením oznamujú exkluzívne vysielanie Hologic WTA Tour na kanáloch CANAL+ v Českej republike a na Slovensku.

CANAL+ získal televízne práva na turnaje WTA
Jiří Hošek Jiří Hošek 22. novembra 2023, 16:00 Tenis

Od januára 2024 až do roku 2028, teda počas minimálne 5 sezón, ponúkne CANAL+ živé prenosy z turnajov WTA 1000 a WTA 500, vybraných turnajov WTA 250, a navyše tiež WTA Finals alebo populárneho Turnaja majsteriek. Vysielanie bude zákazníkom dostupné prostredníctvom satelitnej a internetovej televízie Skylink alebo streamovacej služby CANAL+, ktorá bola spustená na konci apríla 2023.

Atraktivitu pre českých a slovenských divákov zvyšuje vysoké zastúpenie domácich hráčok a ich úspechy. K videniu budú zápasy grandslamových víťaziek Markéty Vondroušovej, Petry Kvitovej a Barbory Krejčíkovej, bývalej svetovej jednotky Karolíny Plíškovej, finalistky Roland Garros 2023 Karolíny Muchovej alebo deblistok Kataríny Siniakovej a Barbory Krejčíkovej.

„O vysielacie práva na okruh WTA sme veľmi stáli, a to z niekoľkých dôvodov. Jedným je popularita tenisu v Českej republike a na Slovensku všeobecne a ďalším až neskutočná úspešnosť českých a slovenských hráčok v posledných rokoch. Turnaje sa navyše hrajú prakticky počas celého roka a v televízii ich sleduje vysoké percento divákov, medzi ktorými je v porovnaní s väčšinou ostatných športov oveľa vyšší podiel žien. Veríme, že týmto krokom ďalej zvýšime atraktivitu športovej ponuky CANAL+ a výrazne rozšírime jej záber aj mimo okruh futbalových fajnšmekrov,“ hovorí Ladislav Řeháček, VP spoločnosti CANAL+ Luxembourg pre Českú republiku a Slovensko.

„S vynikajúcimi hráčkami, ktoré rok čo rok súťažia na špičke nášho športu, vrátane mnohých z Českej republiky a Slovenska, nepochybujeme, že divákov CANAL+ čakajú na Hologic WTA Tour vzrušujúce sezóny akcií,“ uviedla WTA Ventures CEO Marina Stortiová. „Sme nadšení zo zmluvy so spoločnosťou CANAL+ na nasledujúcich päť sezón, pretože rozširuje svoju pôsobnosť v tenise a odhodlanie zviditeľniť ženské športy.“

CANAL+ už svoje redakčné know-how preukázal veľmi dobre hodnoteným vysielaním najvyššej anglickej futbalovej súťaže, Premier League: všetky zápasy naživo s českým alebo slovenským komentárom, sprievodné programy, príspevky z prebiehajúcich zápasov na sociálnych sieťach vrátane videí takmer v reálnom čase, množstvo zaujímavých hostí v televíznych diskusiách aj spolupráca s radom odborníkov vrátane bývalého hráča Manchestru United a českej legendy Karla Poborského alebo Vladimíra Šmicera.

CANAL+ odomyká ďalšie skvelé športové príbehy.

Autor: Jiří Hošek 22. novembra 2023, 16:00 Tenis