Názory

Štart vysielania francúzskej ragbyovej ligy Top 14

Športová stanica CANAL+ Sport zaraďuje do vysielania elitný francúzsky šampionát Top 14 Rugby.

Štart vysielania francúzskej ragbyovej ligy Top 14
Jiří Hošek Jiří Hošek 15. apríla 2024, 10:30 Rugby

Čím je pre futbalistov anglická Premier League, tým je pre ragbistov elitný francúzsky šampionát Top 14! Ten sa hrá už od roku 1892. Víťaznú trofej, Brennusov štít, pozdvihlo najčastejšie nad hlavu Toulouse, ktoré je aj tento rok obhajcom titulu. V jeho drese žiaria francúzski reprezentanti Dupont, Ntamack alebo Ramos. V prestížnej lige sa to hemží aj reprezentantami Anglicka, Walesu alebo Juhoafrickej republiky. Nič nie je vopred jasné - v Top 14 môže ktokoľvek poraziť kohokoľvek! 9. júna končí dlhodobá základná časť, po ktorej nasleduje trojkolové play-off a zavŕši ho veľké finále dvoch najlepších celkov.

Na obrazovkách hlavného programu CANAL+ Sport sa môžete až do konca základnej časti tešiť vždy na najlepší zápas kola, ktorý sa hrá v nedeľu od 21:05. Divákom potom ponúkneme taktiež všetky stretnutia vyraďovacej časti. Chýbať nebude ani spravodajský magazín Top 14 mapujúci kľúčové okamihy posledného odohraného kola. K mikrofónu CANAL+ Sport usadnú známe mená českej ragbyovej scény, ako Martin Kafka a Marek Švíř. Svojimi postrehmi vysielanie obohatí aj francúzsky novinár žijúci v Česku Guillaume Narguet.

Úvodný zápas zvedie v nedeľu 21. apríla od 21:00 dohromady ragbistov Union Bordeaux-Bègles, ktorí bojujú o postup do play-off, a ASM Clermont, ktorému v tabuľke Top 14 patrí 11. priečka.

Autor: Jiří Hošek 15. apríla 2024, 10:30 Rugby