Názory

TOP 5 momentov 34. kola Premier League

Crystal Palace rozniesol West Ham na kopytách, Liverpool proti Fulhamu opäť spasili krásne góly a Nottingham šokoval bezprecedentnou sťažnosťou. Tridsiate štvrté kolo ponúklo výhry favoritov, záchranárske súboje plné gólov aj kontroverzné momenty.

TOP 5 momentov 34. kola Premier League
Jáchym Pivovar Jáchym Pivovar 22. apríla 2024, 17:30 Futbal

1. Ezeho nožničky

Po prekvapivej výhre na Anfielde si Crystal Palace vychutnal aj ďalšieho súpera unaveného Európou. West Ham v Selhurst Parku nezvládol začiatok zápasu a bol náležite potrestaný.

O štvorgólovú nálož v úvodnej polhodine sa postaralo predovšetkým nebezpečné trio Olise - Eze - Mateta. zvlášť trefa druhého menovaného stála za to, keď sa dvadsaťpäť ročný Angličan blysol akrobatickým zakončením. Štýlovejším spôsobom už snáď loptu „doraziť“ do odkrytej brány ani nejde.

2. Trossardov špicák

Pár dní po náročnom dueli v pohárovej Európe naopak nezakopol Arsenal. Proti Wolves si síce zverenci Mikela Artetu príliš veľké šance nevytvorili, „Kanonierov” však rovnako, ako už niekoľkokrát v tejto aj minulej sezóne, zachránil gól Leandra Trossarda.

Belgický univerzál ukázal, že dokáže improvizovať aj v zakončení. Loptu na dlhú nohu totiž musel napáliť špicákom, napriek tomu svoju strelu namieril od žrďky presne do šibenice. V samotnom závere síce ešte pridal poistku kapitán Martin Odegaard, bol to ale Trossard, ktorý sa zaslúžil o aspoň dočasný návrat Arsenalu na špicu tabuľky.

3. Krásne góly Liverpoolu

Vymetené šibenice, to je špecialita Trenta Alexandera-Arnolda. Ešte obzvlášť z priameho kopu. Pravý bek Liverpoolu sa cez víkend trafil prvýkrát od decembra, kedy zhodou okolností skóroval práve proti Fulhamu. Dvadsaťpäť ročný Angličan mimochodom v danom zápase tiež otvoril skóre priamym kopom, aj keď sa lopta za čiaru dostala až od hlavy Bernda Lena.

V nedeľu Alexander-Arnold pomoc brankára Fulhamu nepotreboval. A Liverpoolu zase tentokrát stačili na zdolanie „Cottagers” len dva krásne góly spoza vápna. Ten rozhodujúci si pripísal Ryan Gravenberch, ktorý zaznamenal vôbec svoj prvý gól v Premier League.

4. Demolácia Lutonu

Tento ligový víkend bol vzhľadom k súbežne hraným pohárovým stretnutiam predovšetkým o záchranárskych súbojoch. Jeden z nich zohral Luton s Brentfordem. „Klobučníci” si doma možno na „Včely” zo západného Londýna verili, veď na Kenilworth Road dokázali potrápiť aj tie najväčšie kluby Premier League. Tentoraz to však nevyšlo.

Domácich v 24. minúte zaskočil Yoane Wissa, ktorý spoza vápna prekvapivo vystrelil z prvej a namieril svoj projektil priamo do horného rohu brány. Najlepší strelec Brentfordu v tejto sezóne následne pridal aj druhý gól. Hostia nakoniec nečakane deklasovali "Hatters" 5:1 a pravdepodobne sa definitívne vzdialili nebezpečenstvo zostupu. Na rozdiel od Lutonu.

5. Rozzúrený Nottingham

Záchranársky súboj nevyšiel ani Nottinghamu Forest, zverenci Nuna Espírita Santa padli na ihrisku Evertonu. Hostia sa však s porážkou rozhodne nezmierili. Len pár minút po konci stretnutia Nottingham publikoval na sociálnej sieti X bezprecedentné vyjadrenie, v ktorom sa sťažuje na tri neodpískané penalty.

Takú sťažnosť zo strany klubu Premier League eště nezažila. Veď veta „naša trpezlivosť bola skúšaná už niekoľkokrát” znie skoro ako vyhrážka. Napísal snáď rozzúrený príspevok sám svojrázny majiteľ Nottinghamu Evangelos Marinakis? Alebo mu to poradil bývalý uznávaný rozhodca, dnes poradca klubu, Mark Clattenburg?

Pravdou ale je, že prinajmenšom dve penalty hostia kopať mali. Navyše to nie je prvýkrát, kedy boli „The Tricky Trees” v tejto sezóne poškodenie chybou rozhodcov. A ich rozčarovanie sa tak čiastočne dá pochopiť.

Autor: Jáchym Pivovar 22. apríla 2024, 17:30 Futbal